Poprawa kształtu zębów – Nowy uśmiech

Ponowne leczenie kanałowe czy ekstrakcja zepsutego zęba?
22 grudnia, 2020
Stałe uzupełnienie protetyczne: wkład koronowo-korzeniowy
2 lutego, 2021

Piękno uśmiechu to niezwykle istotna kwestia dla sporego grona osób, które trafiają do gabinetu dentystycznego. Zwykle stomatologiczna korekta kształtu zębów polega na niwelowaniu nieznacznych ukruszeń, pęknięć, zakrzywień albo zmiany koloru. Dzięki umiejętnościom dentysta może wymodelować kształt i wygląd zębów. Metody wykonywane przez dentystów nadające estetykę uśmiechu nie oddziałują na budowę zębów zbyt głęboko, a ponadto nie sprawiają bólu czy dyskomfortu. Poprawa kształtu zębów w gabinecie stomatologicznym oczekuje, aby zęby były zdrowe.

Pierwszą techniką wśród zabiegów stomatologii estetycznej na poprawę kształtu zębów jest np. bonding. Zabieg ten polega na pokryciu najmniejszych niedoskonałości i ukruszeń warstwą kompozytu. Dzięki temu kształt zęba bez trudu można dopasować do wymagań pacjenta, z uwagi na to, że początkowo kompozyt jest bardzo plastyczny. Stomatolog bez trudu także dobierze jego odcień. Na zakończenie gotowy kompozyt należy tylko wygładzić i wypolerować.

Dodatkowym zabiegiem jest użycie licówek dentystycznych. Te cienkie nakładki zakładane na szkliwie zębów są wyjątkowo estetyczne. W głównej mierze sprawdzają się u pacjentów, którzy chcą zmienić wygląd nierównych lub uszkodzonych zębów. Licówki bez trudu maskują nierówności i niechciane przebarwienia. Znaczącą zaletą jest też to, że można nimi naprawić niewielkie wady, np. przerwy między zębami. Licówki stomatologiczne mogą być stworzone z porcelany lub z kompozytu.


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/blacksof/domains/dentystatorun.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 261
admin

Komentarze są wyłączone.