Próchnica zębów u dzieci

Jakość leczenia stawiamy na pierwszym miejscu

Doświadczona klinika stomatologiczna w Toruniu zaprasza do kontaktu.

Próchnica zębów u dzieci

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Próchnica zębów u dzieci dotyczy nie tylko zębów stałych, ale także zębów mlecznych, dlatego do dentysty warto zapisać dziecko już na wczesnym etapie rozwoju uzębienia, aby lekarz stomatolog mógł ocenić zdrowie jamy ustnej.

Wizyta w gabinecie dentystycznym ma także na celu budowanie przyzwyczajeń regularnego dbania o zęby oraz naukę właściwej pielęgnacji, dzięki której będzie można zapobiegać rozwojowi szkodliwych bakterii, które przyczyniają się do powstawania chorób jamy ustnej. Im szybciej dziecko zostanie nauczone podstawowych zasad higieny tym lepiej.

Jeśli jednak zdarzy się, że rodzic zauważy pierwsze objawy próchnicy u dziecka, nie należy tego lekceważyć. Wcześnie wykryty problem pozwoli na uchronienie pozostałych zębów przed szkodliwym działaniem choroby. Ze względu na to, że próchnica jest choroba zakaźną, może ona przenosić się na inne zęby. W trakcie wymiany zębów nieleczona próchnica może również atakować dopiero wyżynające się zęby stałe, co może przynieść nieprzyjemne skutki związane z wadami zgryzu.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column]

[/vc_column][/vc_row]