Skąd wiadomo, że najlepsze jest leczenie kanałowe?

skuteczne wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym lampą
Czy wybielanie zębów u stomatologa lampą wybielającą za każdym razem daje efekty?
4 września, 2020
Stomatolog toruń gabinet stomatologii estetycznej Toruń
Stomatologia estetyczna Toruń
15 września, 2020
Show all
leczenie kanałowe pod mikroskopem w gabinecie stomatologicznym - kiedy potrzebne?

Leczenie kanałowe polega na ratowaniu zębów, które z wielu względów są głęboko zainfekowane. Dentyści trudniący się leczeniem kanałowym diagnozują oraz pomagają zatrzymywać choroby miazgi oraz tkanek okołowierzchołkowych. przeważnie leczenie kanałowe jest konieczne wtedy, kiedy powstaje zapalenie, martwica lub zgorzel miazgi zęba.

Najczęstsze objawy, które wskazują na to, że dzieje się coś nieprzyjemnego to przeważnie ćmienie, ból oraz obrzęk zęba. Zazwyczaj występuje również nadmierna wrażliwość na ciepło i zimno, a także ból towarzyszący spożywaniu pokarmu oraz napojów. Ponadto da się również zauważyć zmianę koloru zęba. W takim przypadku trzeba od razu spotkać się z dentystą. Występowanie objawów nie zawsze świadczy o tym, że potrzebne będzie leczenie kanałowe, ale wizyta będzie potrzebna do wystawienia diagnozy.

W gabinecie stomatologicznym lekarz oceni źródło bólu albo zmian wokół zębów. Przeważnie choroby miazgi zęba rozwijają się w skutek zmian próchnicowych albo bakterii. Źródłem problemu bywa także w niektórych przypadkach ukruszenie zęba lub zakażenie. Z uwagi na to dentysta endodonta powinien porządnie zbadać zdrowie jamy ustnej. Tak stwierdzi, czy potrzebne jest leczenie kanałowe, czy mniej inwazyjny zabieg .

Jeżeli trzeba będzie wykonać leczenie kanałowe, nie trzeba się go lękać. Przy współczesnym leczeniu pod mikroskopem wszystko przebiega sprawnie i bez bólu.


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/blacksof/domains/dentystatorun.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 261
admin

Komentarze są wyłączone.