Wybielanie lampą Beyond

wybielanie zębów toruń - Dentysta toruń stomatologia estetyczna
Stomatologia estetyczna
17 września, 2020
Osadzenie protezy na implantach zębowych
23 września, 2020

Jakimi środkami wybielać zęby, by otrzymać zadowalający efekt?

Wybielanie zębów, szczególnie profesjonalnymi metodami od stomatologa jest uznawane za główny ze skutecznych działań estetycznych w stomatologii. Biorąc pod uwagę sposobu, można łatwo osiągnąć biel zębów o parę tonów. Z reguły wybielanie zębów skutkuje usunięciem przebarwień, pojawiających ze względu na włączenie do posiłków np. barwiącej diety.

Pośród spożywanych przez pacjentów napojów i pokarmów istnieje wiele produktów, które zmieniają kolor zębów. Do głównie wymienianych należą kawa, soki albo różne kolorowe owoce. Dla pacjentów bardzo ważne by możliwe było zmniejszanie skutków pochłaniania barwiących pokarmów, ponieważ białe zęby są kojarzą się ze zdrowiem i są wysoko estetyczne. Bywa jednak tak, że nawet pielęgnowane zęby mają żółty odcień. Rozwiązaniem tego problemu są zabiegi wybielania zębów. Oprócz codziennej pielęgnacji znanymi pastami wybielającymi, pacjenci mogą zdecydować się na fachowe zabiegi wybielające w gabinecie stomatologicznym, np. poprzez naświetlanie specjalnymi lampami.

Najlepsza lampa wybielająca zęby

Najsilniejsze, fachowe przywracanie bieli zębów działa na zasadzie naświetlania ich przygotowanymi z tego powodu nowoczesnymi lampami. Taki sposób wybielania daje wspaniałe efekty już po jednym razie.

Jedną z najbardziej znanych lamp w stomatologii jest lampa Beyond, innowacyjna technologia, jaka oferuje przyzwoite i trwałe efekty nawet po jednym zabiegu wybielania. Obok tego taka metoda niszczy do 98% bakterii zbierających się w jamie ustnej i minimalizuje stany zapalne przyzębia, a do tego wspiera hartowanie wypełnień i kompozytów dentystycznych. Dlatego wybielanie zębów, choć najsilniej pożądane, nie jest jedynym pozytywnym skutkiem zabiegu.

Lampa Beyond jest funkcjonalnym urządzeniem, zdolnym do obracania ramienia w zasięgu 360°, przez co może zostać dopasowywana do dowolnej pozycji pacjenta, co zwiększa dokładność pracy i wygodę. Ponadto również moc naświetlania może zostać dobrana do potrzeb pacjenta, w zgodzie z zaleceniami lekarza dentysty. Natężenie lampy może mieć trzy warianty: łagodne, standardowe lub intensywne w zależności od tego, jak rozległe są przebarwienia.

Więcej metod wybielania

Niejeden marzy o wspaniałym i całkowicie białym uzębieniu. Z tego powodu na rynku znane są różne sposoby wybielania, na jakie pacjenci mogą wypróbować. Jednym z najpowszechniejszych są oczywiście wszelkie pasty wybielające . Całkiem nieźle usuwają przebarwienia, czyszczą i rozjaśniają zęby i nie psują szkliwa. Tak samo znane są lakiery, paski i żele wybielające do samodzielnego nakładania. Są one dostępne np. w aptece albo w sklepach, jednak często jest to nie do końca dokładny sposób wybielania zębów. Przede wszystkim w obszarze między nimi.

Niewiele osób wie, że świetnym sposobem przywracania bieli zębów jest pełne usunięcie płytki nazębnej w gabinecie dentystycznym na przykład zabiegiem piaskowania. Usunięcie przebarwień oraz zdjęcie kamienia zapewnia wybielenie zębów. Kolejnym sposobem możliwym u stomatologa są również specjalne nakładki. W odróżnieniu od tych kupionych w aptece są dokładnie dostosowywane do pacjenta na podstawie odcisku jego uzębienia. Pacjent sam wkłada nakładki po wizycie i nosi je zgodnie z ustaleniami dentysty.

Czy wybielanie zębów jest bezpieczne?

Jak to robić, by wybielanie było efektywne i bardzo bezpieczne? Fundamentem bezpieczeństwa wybielania jest kontakt z dentystą. Jak teraz mamy świadomość, że wszelkie domowe metody, choć teoretycznie dają efekt, w rzeczywistości rysują szkliwo i łatwo drażnią dziąsła. Stomatolog na podstawie swojej wiedzy pomoże sprawdzić, jaka metoda wśród polecanych na rynku, będzie najskuteczniejsza dla pacjenta. Oprócz tego obejrzy stan zębów i oceni, czy przed wybielaniem potrzebne będzie leczenie.

Niezależnie od sposoby wybielania , trzeba zadbać, by kupowane były one z zaufanych źródeł. Najbardziej znane nakładki albo żele wybielające bezpieczniej nabyć w zaufanych punktach lub z polecenia stomatologa. Wielkie promocje nie dają gwarancji bezpiecznego efektu wybielenia zębów. Z tego względu warto wybrać fachowe wybielanie w klinice stomatologicznej. Dzięki temu mamy pewność, że dentysta stosuje certyfikowane produkty, a na podstawie swojego doświadczenia przeprowadza bezpieczny zabieg.

Ile należy czekać aż pojawiają się rezultaty wybielania ?

Warto mieć na uwadze, że wybielanie nie działa błyskawicznie. Na przykład wybielanie techniką nakładkową zabiera parę tygodni. Wybielanie lampą da prędki rezultat, jednak trzeba pamiętać o tym, że zęby na kilka dni mogą stać się nadwrażliwe. Zazwyczaj tuż po zabiegu wybielania trzeba też przenieść się na tzw. białą dietę, by nie osłabić świeżo uzyskanego rezultatu. Jeżeli utrzymamy się zaleceń stomatologa, efekt wybielania będzie utrzymywał się na długo.

Kiedy wybielanie zębów może nie zadziałać?

W jakich przypadkach wybielanie zębów nie działa? Niwelowanie przebarwień pochodzących z diety odkrywa naturalny odcień zębów, a te często nie są idealnie białe. Bywa tak, że naturalnie zęby są kremowe, lekko żółte, a nawet sine. Bywa też tak, że zęby na stałe zmieniają barwę na przykład na skutek używanych leków albo w przypadku martwych zębów. W takiej sytuacji nie osiągniemy pożądanej bieli produktami wybielającymi z drogerii, ani fachowym zabiegiem wybielania w klinice stomatologicznej.

Jak sobie radzić, gdy zabieg wybielania zębów nie przynosi rezultatów? W tej sytuacji sięgamy po inne zabiegi estetyczne znane u dentysty. Skutecznym sposobem będzie skorzystanie z licówek dentystycznych. Te estetyczne nakładki, które na stałe aplikujemy na zęby, mają sporo plusów. Poza tym, że możemy dopasować ich barwę do chęci pacjentów, dzięki licówkom dentysta może dokonać również niewielkiej korekty kształtu zębów (np. eliminowanie diastemy). Z uwagi na to powinno się przed wybielaniem skontaktować się z dentystą, by ocenił, jaka metoda będzie skuteczna.

edclinic.pl/wybielanie-zebow-lampa-beyond


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/blacksof/domains/dentystatorun.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 261
admin

Komentarze są wyłączone.