Z czego wykonywane są korony zębowe na implanty zębowe?

Resekcja wierzchołka korzenia  w chirurgii zębowej
10 lutego, 2021
Niewidoczny aparat ortodontyczny – Orthocaps
11 lutego, 2021
Show all

Odpowiedzią na potrzeby pacjentów z brakującymi zębami są zabiegi implantologii, czyli aplikowania implantów w miejscu albo miejscach, z których z niezależnych przyczyn doszło do usunięcia zębów. O ile sam implant, stworzony zwykle z tytanu, trafia w kość szczęki i jest niewidoczny dla innych ludzi, tak wybór materiału na koronę zęba jest jak najbardziej istotny. Kluczowym zadaniem sztucznej korony zęba jest dokładna imitacja innych zębów w jamie ustnej, aby różnica między nimi była niewidoczna.

Jednym z najlepszych materiałów na koronę na implant jest cyrkon. Korony cyrkonowe charakteryzują się dużą trwałością oraz odpornością na uszkodzenia mechaniczne, zgodnością biologiczną, a także kolorem, który przypomina naturalne zęby. To świadczy o tym, że dużą zaletą koron cyrkonowych jest ich niezwykła estetyka, która zadowoli ceniących dobry wygląd pacjentów. Dodatkowo korony cyrkonowe nie powodują przebarwień dziąseł (tak jak to jest możliwe przy użyciu innych materiałów) oraz mało ważą, co pomniejsza ryzyko przeciążenia.

Innymi istotnymi pozytywami koron cyrkonowych na implantach jest również to, że w trakcie użytkowania, ich obecność w jamie ustnej nie wpływa na smak spożywanego jedzenia lub napojów. Ponadto są one niewrażliwe na szkodliwość kwasów, wynikających z rozkładu cukrów oraz na zmiany temperatur oraz korozję. Co więcej w trakcie prowadzonych na całym świecie klinicznych badań, nie zaobserwowano u pacjentów żadnych reakcji alergicznych. Korony cyrkonowe na implantach mają więc wiele pozytywnych cech, chociaż ich dobra jakość znacznie wpływa na cenę.


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/blacksof/domains/dentystatorun.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 261
admin

Komentarze są wyłączone.